Polonya Eğitim Danışmanlığı, Yurt dışı Eğitim, Polonya Üniversitelerine Kayıt , Polonya’da Üniversite, Polonya’da Lisans, Polonya’da Yüksek Lisans, Polonya’da master, Polonya Dili, Lehçe Tercüme, Lehçe Kursu, Lehçe Çeviri, Polonya Danışmanlık Firması, Polonya Danışmanlık, Polonya Eğitim

TURKPOL Resmi olarak faaliyetlerine başladı

Polonya Türk kültür ve Dayanışma derneğinin ilk toplantısı birçok özel konuk tarafından şereflendirildi.Sayın Türkiye Cumhuriyeti Polonya Büyükelçisi Tunç Üğdul ,Sayın İstem Cırcıroğlu ve diğer Türk diplomatlar ile birlikte bir çok Polonyalı sosyal toplum örgütü temsilcisi, akademisyen ve öğrenciler de buluşmada yer aldı. Bu önemli buluşmada Naneli Lale Müzik grubu Ali Ufkî Bey’in bestelerini seslendirdi ve dinleyicilerin adeta ruhuna dokundu. Büyükelçi Sayın Tunç Üğdül konuşmalarında derneğimizin iki toplumu birarada tutmada önemli rol oynayacağını belirtti ve dernek kurucularına çalişmalarından dolayı teşekkürlerini iletti. Etkinlik devam ederken dernek başkanı Sayın Mehmet Göktürk İplikçioğlu ise önyargıları yıkmanın ,iki kültürün birbirini daha iyi anlamasının tek yolunun karşılıklı diyalog olduğunu ve derneğin en büyük hedefinin iki kültür arasında köprü olmak ve bu iki kültürün temsilcilerine TURKPOL çatısı altında diyalog şansı tanınması olduğunu ifade ettiler.

Pierwsze oficjalne spotkanie Stowarzyszenia Kultury i Współpracy Polsko-Tureckiej Turkpol zaszczycone było obecnością znamienitych gości. Byli to między innymi Ambasador Turcji Pan Tunc Ugdul, Pani Istem Circiroglu, tureccy dyplomaci, przedstawiciele wielu polskich organizacji pozarządowych, naukowcy i studenci. Wspólnie mogliśmy wysłuchać koncertu Nanali Lale, których muzyka nas wszystkich poruszyła. Ważnym elementem uroczystości było przemówienie Pana Ambasadora, który wspomniał jak ważna jest nasza praca ku zbliżaniu kultur i docenił nasz wkład założycieli stowarzyszenia w szerzeniu przyjaźni pomiędzy narodami polskim i tureckim.Podczas spotkania wystąpił też Prezes naszego towarzyszenia, Pan M.Gokturk Iplikcioglu, opowiedział on jak walka ze złymi stereotypami jest jedną z podstaw w budowaniu mostów pomiędzy oboma kulturami, a jednym ze sposobów jest członkostwo w stowarzyszeniu TURKPOL.

              

Kaynak: http://turkpol.org.pl/
TURKPOL Facebook: https://www.facebook.com/turkpolassociation/

Yeni Vatan – Nowy Dom

TÜRKPOL tarafından organize edilen ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Tunç Üğdül’ün katılımıyla gerçekleşen “Yeni Vatan” toplantısı ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Birçok üniversite ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda Polonyalılar ve Türkler’in geçmişten bugüne mülteci ve göçmen politikası ele alındı.

Varşova Büyükelçimiz Sayın Tunç Üğdül, Łódź ve Ptak’taki iş adamlarını ziyaret etti

T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül, Polonya’da Varşova’dan sonra Türklerin en çok yaşadıkları kent olan Łódź’a 29 Mart 2017 günü bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Büyükelçi, Łódź Belediye Başkanı, Bölge Valisi ve Marşal ile görüşmeler gerçekleştirmiş, Polonya-Türkiye İş Adamları Derneği – POTİAD organizasyonu ve Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği – TURKPOL katılımıyla çoğunluğu tekstil alanında faaliyet gösteren Türk iş adamları ve öğrencilerden oluşan bir grupla bir araya gelmiştir.

Türk-Polonya ilişkileri ve özelde Łódź ile ticari, ekonomik ve kültürel münasebetlerin durumu ve geliştirilme imkanlarının ele alındığı görüşmeler sırasında Büyükelçi Üğdül’e, Büyükelçilik ve Ticaret Müşavirliği yetkilileri eşlik etmiştir.

Kaynak: https://www.facebook.com/TCVarsovaBuyukelciligi/posts/1476619649037664

Lublin’de Türk Kültür Gecesi!

 

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Yunuf Emre Enstitüsü ve TÜRKPOL Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği destekleriyle Centrum Spotkania Kultur çatısı altında gerçekleşen etkinlik büyük ilgi gördü. Lublin şehrinden sivil toplum kuruluşları ve Maria Curie-Skłodowska Universitesi yetkilileride aktivite partnerleri olarak etkinlikte yeraldılar. Misafirler Türkiye’yi ve Türk dilini tanıtıcı seminerler ile Ebru sanatını canlı olarak izleme şansı buldular. Türk yemeklerinden örneklerinde katılımcılara sunulduğu etkinlikte misafirler Babam ve Oğlum filmini Lehçe alt yazılı olarak izleme şansı buldular. Katılımcılar bu tip etkinliklerin Lublin şehrinde daha sık yapılmasının Türk kültürünün bölgede tanınmasını sağlayacağını belirttiler.

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği T.C Büyükelçisi Sayın Tunç Üğdül’ü makamında ziyaret etti.

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği TURKPOL yönetim kurulu Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Tunç Üğdül’ü makamında ziyaret etti. Sayın Büyükelçi Polonya Türkiye ilişkilerinin önemine değinirken böylesine önemli bir misyonu yüklenmiş bir derneğe elinden gelen desteği vereceğini belirtti. Toplantı boyunca kendimizi bir aile toplantısı rahatlığında hissettik. Sayın büyükelçinin iki kültürüde kucaklayan bu sıcak üslubunun iki ülke arasındaki ilişkilere önümüzdeki senelerde katacaklarını şimdiden görebiliyoruz. Sayın büyükelçiye Polonya’daki görevinde başarılar diler ülkemizde mutlu seneler geçirmesini temenni ederiz.

Polonya’da Eğitim Seminerlerimiz

Dr. Mehmet Göktürk İplikçioğlu’nun  Bursa Sınav Koleji ve İstanbul Doğa Kolejinde düzenlenen Polonya Eğitim Semineri.

Polonya’da Eğitim Fuarımız

Dr. Mehmet Göktürk İplikçioğlu ile birlikte ekibimizin Ankara Mariott Hotelde gerçekleştirdiği Akare Yurtdışı Eğitim Fuarı

Ekibimizin Bulunduğu Çalışmalar

 

Genel Müdürümüzün Polonya Büyükelçiliği çalışanları Sn.Marta Georgijew ve Sn.Kağan Nalbantoğlu ile birlikte yürüttükleri Polonya Ticaret Fuarı

TÜRKPOL- Türkiye Povilyonunda! 

Türkiye standları Varşova Uluslararası Festivalinde!
Türkiye Cumhuriyeti Varşova Büyükelçiliği ve TÜRKPOL – Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği desteği, POTIAD üyelerininde katılımıyla kurulan Türkiye povilyonu katılımcıların büyük ilgisini çekiyor. Türkiye tanıtım materyallerinin olduğu standlarda Polonyalı misafirler Türkiye’nin en güzel bölgeleriyle ilgili bilgi alırken aynı zamanda Türk yemeklerini tatma şansı buluyorlar. Etkinlik bir çok ülkenin standının bulunduğu Agrykola’da 01.06 – 02.06 tarihleri arasında düzenlenmektedir.
Detaylı bilgiye ve etkinlik sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
https://www.facebook.com/events/871015749900576/

Polonya Büyükelçimiz Sayın Tunç Üğdül TÜRKPOL insiyatifiyle duzenlenen toplantida Türk ögrencilerle bir araya geldi.

 

Polonya Büyükelçimiz Sayın Tunç Üğdül TÜRKPOL insiyatifiyle duzenlenen toplantida Türk ögrencilerle bir araya geldi.

Türkiye-Polonya İşadamları Derneği-POTİAD inisiyatifi, Büyükelçiliğimiz himayesi ve Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL desteğiyle, “Yaza Merhaba Pikniği ve Ramazan Bayramı Kutlaması” 9 Haziran Pazar günü Varşova-Nadarzyn’de gerçekleştirilmiştir.

Vatandaşlarımız ve Polonyalı dostlarımızın geniş katılım sağladığı piknikte, Türk mutfağından örnekler sunulmuş, yarışma ve turnuvalar düzenlenmiş, çocuk aktiviteleri ve canlı müzik gösterileri gerçekleştirilmiştir.

Bu başarılı etkinliğe katkıda bulunanlara, bizzat organizasyonunda çaba gösterenlere ve tüm katılanlara teşekkür ediyoruz.

Polonya Üniversiteleri İLK KEZ Türkiye’de ! 

TÜRKPOL katkılarıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte öğrencilerimiz üniversite yetkilileriyle görüşme imkanı sağladılar. Yoğun ilgi ve katılımdan dolayı teşekkür ediyoruz.