Polonya Eğitim Danışmanlığı, Yurt dışı Eğitim, Polonya Üniversitelerine Kayıt , Polonya’da Üniversite, Polonya’da Lisans, Polonya’da Yüksek Lisans, Polonya’da master, Polonya Dili, Lehçe Tercüme, Lehçe Kursu, Lehçe Çeviri, Polonya Danışmanlık Firması, Polonya Danışmanlık, Polonya Eğitim

POLONYA AKADEMI

polonya üniversiteleri
polonyada üniversite
polonyada üniversite okumak
polonya üniversite fiyatları
varşova üniversitesi
polonya üniversite ücretleri
polonyada eğitim
polonya üniversiteleri fiyatları
polonya eğitim
polonyada üniversite fiyatları
polonya vize başvurusu
polonya üniversiteleri ücretleri
polonya dil okulu
polonya üniversiteleri bölümleri
polonya üniversite okumak
polonya yurtdışı eğitim danışmanlığı
polonya uçuş okulu
polonyada okumak
polonyada üniversite eğitimi
polonya eğitim danışmanlığı
polonya ingilizce dil okulu
polonya ingilizce dil okulu fiyatları
polonyada üniversite okumak için gerekenler
polonya özel üniversiteler
lehçe kursu ankara
lehçe diploma çevirisi
polonyada yüksek lisans
lodz üniversitesi
polonyada yaşam
polonya kültür
polonya da okumak
polonyada okumak
varşova üniversitesi bölümleri
polonya okul ücretleri
polonyada tıp okumak
polonya da tıp okumak
polonya pilotaj eğitimi fiyatları
polonya da üniversite okumak
polonya üniversite fiyatları 2019
polonya dil okulu ücretleri
polonya da tıp
polonya da yüksek lisans
polonya da üniversite fiyatları
polonya devlet üniversiteleri
polonya yaşam şartları
polonya yurt fiyatları
polonya yurt ücretleri

Polonya Akademi eğitim hayatını şekillendirme misyonunu üstlenerek daha iyi bir eğitimin standartlarını oluşturmak için kurulmuştur.

Uzman kadromuz Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Polonya Dili ve Kültürü bölümü mezunu filologlardan oluşmaktadır. Amacımız Polonya’da eğitim almak ya da kariyer ve kültürel değişim programlarına katılmak isteyen adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti vermektir.

Kişinin geleceğini belirlemesinde alacağı önemli kararlarda üzerimize düşen sorumlulukla hizmet vereceğimiz kişilerin hedeflerine ve ekonomik durumuna uygun seçenekleri sunmak ve bu süreçte yanlarında olmak temel hedefimizdir.

Türkiye’de bulunan ve alanında uzman Polonya Dili filologlarından oluşan ilk ve tek  akademik danışmanlık şirketi.
Polonya Akademi, Polonya’da bulunan tek Türk menşeli akademik danışmanlık şirketi olarak, tam kapsamlı lokal danışmanlık desteği vermektedir.

NASIL BİR DANIŞMAN?

Sn. M.Emir GENÇ, Ankara ve Varşova merkezli firmamızın 2017 yılından bugüne yönetimini sağlamaktadır.

Mesleği: Lehçe Tercüman, Öğretmen ve Danışman

 • Lehçe Eğitimleri:
  • Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi
  • Varşova Üniversitesi
  • Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi
 • Çalıştığı Kurum ve Kuruluşlar:
  • Türk Dil Kurumu / Milli Eğitim Bakanlığı / Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı / Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası – Proje ve Organizasyon Yönetimleri
  • Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği – Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümü
  • VFS Global – Polonya Vize Başvuru Merkezi
  • Kolin İnşaat A.Ş.
  • Man Türkiye A.Ş.
  • Gano Turizm A.Ş.
  • Çağrı Dil Okulu
  • Sınav Kolejleri – Sınav Uluslararası Ofis Yetkilisi
  • Polonya Akademi – Türkiye Yöneticisi
 • Sivil Toplum Kuruluşları
  • TÜRKPOL-Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Türkiye Temsilcisi
  • POLANKA- Ankara Polonyalılar Derneği Üyesi
 •  Sahip Olduğu Yetkiler
  • Noter Yeminli Tercümanlık
  • Ankara Adliyesi – Adli Bilirkişi

Sn. M.Emir Genç, Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümünün 10. Uluslararası Enerji Kongresi  çalışmaları sürecinde
Sn. Kağan Nalbantoğlu ile birlikte ve Dönemin Polonya Büyükelçisi şimdiki Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn.Maciej Lang’dan ödül alırken fotoğrafları

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL inisiyatifiyle, T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül ve T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı Polonya’da öğrenim gören öğrencilerimizle bir araya gelmiştir.
TÜRKPOL’den Büyük Kuruluş Etkinliği

TÜRKPOL – Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği kuruluş yıldönümünde Avrupa Birliği Türkiye Dostluk Grubunun insiyatifiyle gerçekleşti. Toplantı Avrupa Parlamentosu Türkiye Dostluk Grubu başkanı ve parlamento üyesi Sayın Ryszard Czarnecki, Türkiye Cumhuriyeti Polonya Büyükelçisi Sayın Tunç Üğdül, Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği Büyükelçisi Sayın Mehmet Kemal Bozay ve TÜRKPOL derneği başkanı Sayın Dr.M.Göktürk İplikçioğlu konuşmacı olarak katıldılar.

Toplantıda sivil toplum kuruluşlarının uluslararası ilişkilere etkileri konusu üzerinde duruldu. Polonya ve Türkiyede bulunan iş ve kültür derneklerinin üstlenmiş olduğu misyonun önemi ve ortak projeler üretmelerinin uzun vadeli getirileri ele alındı. Toplantıda dernekleri temsilen Polonya Türk İş insanları Derneği Başkanı Sayın Sait Büyükbayrak, Ankara Polonyalılar derneği Başkanı Sayın Małgorzata Koloğlu, Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Anna Maria Bielecka, TÜRKPOL Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Dr.M.Göktürk İplikçioğlu ve dernek yötetim kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantıda ayrıca Polonya Ticaret Ofisi İş geliştirme müdürü Kağan Nalbantoğlu, E. İstanbul Başkonsolosu ve Türkolog Sayın Prof.Danuta Chmielowska ve TÜRKPOL Türkiye Temsilcisi M.Emir Genç yeraldılar.

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL inisiyatifiyle, T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül ve Polonya’da öğrenim gören öğrencilerden bir grup 9 Kasım 2019 günü Dernek lokalinde bir araya gelmiştir. Toplantıda gençlerin eğitimleri, meslek planlamaları, karşılaştıkları ve karşılaşabilecekleri sorunlar sohbet ortamında ele alınmıştır. Konu odaklı olanlar da dahil bu tür toplantıların sürdürülmesi kararlaştırılmıştır.

12. SHOM Hayır Kermesinde Büyükelçiliğimiz geçen yıllardan da güçlü bir şekilde temsil edilmiştir.🇹🇷Varşova Marriot Otelinde düzenlenen kermeste iki ayrı katta hediyelik eşya, tekstil ve diğer ürünlerimiz ve yiyecek standlarımız Polonya-Türkiye İşadamları Derneği ve Türk şirketlerinin değerli katkılarıyla göz doldurmuştur. Sunuculuğunu Michal Niemiec’in yaptığı Lotaryamızda da THY ve Coral Travel’in Türkiye’ye seyahat ve tatil ödülleri ve BEKO’nun mutfak aletleri büyük ödülleri oluşturmuştur.

Kermesi himaye eden Polonya Cumhurbaşkanının eşi Bayan Agata Kornhauser-Duda her yıl olduğu gibi bu yıl da standlarımızı ziyaret etmiş ve Türk kahvesinin tadına bakmıştır.

Polonya Akademi olarak Polonya Büyükelçiliği’nin düzenlediği Milli Gün ve Askeri Gün Resepsiyonuna katıldık. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn. Yavuz Selim Kıran ve Chargé d’affaires: Sn. Robert Daniel Rokicki yaptı. Uzun yıllara dayanan iki ülkenin dostluğunun baki kalacağı mesajı verildi.